In Memoriam Dr. Szűcs Endre

Szomorúan vettük tudomásul, hogy Dr. Szűcs Endre, aki 2007-2011 között karunk Állattudományi Intézetének egyetemi docense és az Ujhelyi Imre Doktori Iskola törzstagja volt, 81 éves korában elhunyt.

Szűcs Endre.PNG

Szűcs Endre 1941. május 30-án született Komádiban. Szakközép-iskolai tanulmányait a váci Mezőgazdasági Technikumban fejezte be. 1964-ben szerzett oklevelet a Gödöllői Agrártudományi Egyetemen. Egyetemi tanulmányait  követően agrármérnök gyakornokként a turai és a zsámbéki Mezőgazdasági Termelőszövetkezetekben dolgozott.

1965-ben került az Állattenyésztési és Takarmányozási Kutatóintézetbe, ahol 1989-ig kezdetben tudományos segédmunkatársként, végül tudományos főmunkatársként, mindig a Szarvasmarha-tenyésztési Osztályon tevékenykedett.

Ezt követően, 1997-ig a Gödöllői Szent István Egyetem Állattenyésztéstudományi Intézetében egyetemi docensi munkakört töltött be.

A Veszprémi Egyetem Georgikon Mezőgazdaságtudományi Karán 1997-től egyetemi magántanár.

Munkásságának kései éveiben, 2007 és 2011 között, a Nyugat-magyarországi Egyetem Állattudományi Intézetében egyetemi docensként oktatott. Tárgyfelelőse volt a Szarvasmarha-tenyésztés című tárgynak, valamint oktatta a Tartástechnológia, Minőségi hústermelés című tárgyakat. 2015-ig segítette az Ujhelyi Imre Állattudományi Doktori Iskola munkáját. Ez idő alatt fokozatot szerzett PhD hallgatót is irányított.

Egyetemi doktori címet 1971-ben, kandidátusi címet 1988-ban szerzett. 1995-ben habilitált és 2001-ben nyerte el az MTA akadémiai doktori címet. 2001-ben meghívott előadó a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem Csíkszeredai Karán.

Aktív életének fő kutatási és oktatási területe a szarvasmarhatenyésztés, a húsgazdaságtan, a húsfeldolgozás és az alkalmazott zootechnika.  Tagja volt az Európai Állattenyésztők Szövetsége Szervezőbizottságának. Koordinátora volt több nemzetközi együttműködésnek Magyarország és Ausztria, Spanyolország, Finnország, Németország, Törökország vonatkozásában.

Tagja volt számos tudományos folyóirat szerkesztőbizottságának (pl. Asian-Australasian Journal of Animal Sciences).

Ő maga is jelentős publikációs tevékenységet fejtett ki, közleményeinek száma több, mint 600.

A fiatalokat tudományos munkájuk során nagy empátiával segítette. Munkáját a célzatosság, a hatékonyság és a jó együttműködés jellemezte.

Utolsó éveit félrevonultan, családi körben élte felesége, két lánya és családja, nyolc unokája közelségében. 2021. június 4.-én hunyt el.

Emlékét kegyelettel megőrizzük!

Török Vacsora Est - Sieger Gasztroélmény 2024. április 26. 18:00 - 22:00