Ismét sikerrel szerepeltek az óvári hallgatók az Országos Gazdászversenyen

kánvágottt1.jpg

Dobogós helyezést értek el a Széchenyi István Egyetem Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kar hallgatói 2023. szeptember 29-én, Kaposváron a KÁN Egyetemi Napok keretében megrendezett XIV. Agrár-felsőoktatási Intézmények Országos Gazdászversenyén. A megmérettetésen a hazai agrártudományt oktató intézmények nyolc csapata vetélkedett.

Ebben az évben a versenyzőket elsőként szakmai, gyakorlati és ügyességi verseny várta a fedeles lovardában. A gyakorlati verseny feladatai között szerepelt egyebek mellett: magyartarka tenyészüsző küllemi bírálat, tenyésztojás vizsgálat, méz felismerés, a juhtenyésztés eszközeinek ismerete, valamint sajtáros fejőgép összeszerelése is. A délután folyamán a csapatok elméleti tudásukról számoltak be az agrárium teljes vertikumát magában foglaló témakörökben. Az országos szakmai versenyen a mosonmagyaróváriak – Horváth Gábor Zsolt, Kőhalmi Eszter, Takács Gergő – összetételű csapata II. helyezést ért el. A csapat felkészítő tanára Dr. Gulyás László egyetemi docens volt. Az óvári gazdász csapatot oklevéllel és ajándékcsomaggal, valamint a második helyezést jelképező úgynevezett „ezüst vasvillával” jutalmazták. A mosonmagyaróvári kar „trófeagyűjteménye” a mostani II. helyezéssel nyolcra (4 arany, 2 ezüst, 2 bronz) gyarapodott.

A csapat tagjai a mosonmagyaróvári kar BSc, MSc és osztatlan agrármérnök szakos hallgatói, akik a záróvizsga letétele és a mérnöki diploma megszerzése után szintén Mosonmagyaróváron kívánják folytatni tanulmányaikat. Távlati terveik között szerepel a PhD – doktori fokozat megszerzése is.

A kar hallgatóinak versenyen való részvételét az Óvári Gazdászok Szövetsége támogatta.

Készítette:

Czuppon Benedek