Sikerek a XXIII. MÉTE Országos Tudományos Diákköri Konferencián

Idén 23. alkalommal került megrendezésre a Magyar Élelmiszertudományi és Technológiai Egyesület Tudományos Diákköri Konferenciája. A rendező intézmény a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem volt, akik online bonyolították le a rendezvényt. A konferencián nyolc egyetem hallgatói mutatták be tudományos pályamunkáikat. Karunkról hét hallgató – az Állattudományi valamint az Élelmiszertudományi Tanszéken készített – hat pályamunkával vett részt a konferencián.

A Bírálóbizottság munkájában karunkról Prof. Dr. Varga László egyetemi tanár, Prof. Dr. Szigeti Jenő professor emeritus, Hanczné Dr. Lakatos Erika egyetemi docens, és Dr. Ajtony Zsolt egyetemi docens vett részt.

A 45 tudományos munkát 7 szekcióra osztva hallgathatták meg az érdeklődők:

1. Élelmiszer alapanyag előállítás, minőség és minősítés

2. Élelmiszeranalitika, módszerfejlesztés, módszeralkalmazás, élelmiszerminőség

3. Élelmiszerbiotechnológia

4. Mikrobiológia, molekuláris biológia, élelmiszerbiztonság

5. Élelmiszertechnológia, műveletek, termékfejlesztés

6. Élelmiszertechnológia, műveletek, melléktermék hasznosítás, csomagolás

7. Élelmiszergazdaságtan, marketing, fogyasztói magatartás

Az óvári hallgatók az első és a negyedik szekcióban képviselték intézményünket.

Az első szekcióban hat pályamunka volt hallható:

• András Béla Levente és Babos András - Régi magyar alma tájfajták beltartalmi értékeinek vizsgálata (SZE-MÉK)
  • Bolla Gergő - Húsmarha fajták néhány értékmérő tulajdonságának vizsgálata (SZE-MÉK)
  • Fekete Dávid - A fajtaválasztás hatása a keményítőtermékek technológiai tulajdonságaira (BME-VBK)
  • Hege Péter - Alpesi kecskefajta néhány értékmérő tulajdonságának vizsgálata (SZE-MÉK)
  • Hermán Zsolt - Banán tücsök (Gryllus assimilis) tartás vizsgálata (SZE-MÉK)
  • Mészáros Zsófia - Két Győr-Moson-Sopron megyei holstein-fríz tenyészet termelési mutatóinak vizsgálata (SZE-MÉK)

A negyedik szekcióban a következő hallgatók vettek részt:

• Barna Adrien - Fonalas gombák antagonista tulajdonságának meghatározása (DE-MÉK)
  • Boros Anikó - Brettanomyces élesztők killer aktivitásának vizsgálata (SZIE-ÉTK)
  • Geiger Adrienn - A Clonostachys rosea biokontroll ágensként történő jellemzése a szőlő korai elhalását okozó gombás betegségek ellen (DE-MÉK)
  • Hatvan Zoltán - In vitro tesztrendszer alkalmazása probiotikus baktériumtörzsek szelektálására (SZE-MÉK)
  • Juhász Ivett - Biofilm képződés vizsgálata kereskedelemben kapható műanyag palackokban (SZIE-ÉTK)
  • Nyerges Barbara - Probiotikus Bifidobacterium törzsek mucin hasznosításának tanulmányozása (SZIE-ÉTK)
  • Seres Balázs - Antibiotikum rezisztens kóliform baktériumok vizsgálata a vízbázistól a csapig (SZIE-ÉTK)

A kiváló színvonalú és jó hangulatú konferencián karunkról a következő hallgatók értek el helyezéseket, illetve kaptak különdíjat:

I. hely: Hatvan Zoltán, témavezetői: Prof. Dr. Varga László egyetemi tanár, Dr. Süle Judit tudományos munkatárs

II. hely: Bolla Gergő, témavezető: Dr. Gulyás László egyetemi docens

III. hely: Hege Péter, témavezető: Dr. Gulyás László egyetemi docens

Különdíj: Hermán Zsolt, témavezető: Dr. Zsédely Eszter egyetemi docens

Gratulálunk valamennyi résztvevő hallgatónak és témavezetőiknek a sikeres szerepléshez!

Hermán Zsolt

ÁM MSc hallgató

Belvedere Weeks a Apátúr Sörházban 2024. május 5. 11:00 - 2024. május 19. 12:00
Belvedere Weeks a Sieger Sport & Gastro Bar-ban 2024. május 5. 11:00 - 2024. május 19. 12:00